Szkoła 1GratulacjeSzkoła 2Targi edukacyjne 2016_2mrowiec

Aktualności

Eliminacje miejskie do finału powiatowego Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W poniedziałek 21 listopada zostały rozegrane eliminacje do tegorocznego Finału Powiatowego Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Tradycyjnie na hali sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku spotkały się żeńskie drużyny LO Czersk i ZSP Malachin, żeby między sobą rozstrzygnąć, która z druzyn będzie reprezentować nasz region w finale powiatowym, który zostanie rozegrany 24 listopada br. w tym samym miejscu.

Nasze dziewczęta prowadzone przez pania Justynę Rokita wystąpiły w składzie: Lucyna Bruska, Natalia Babinska, Aleksandra Dahlke, Daria Laskowska, Iwona Łangowska, Klaudia Magulska, Regina Pałubicka, Julia Pryba, Natalia Pstrag, Kamila Reszczynska, Marta Reszczynska, Natalia Skajewska i Daria Wałdoch.

Po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu wygrały i to dosłownie w samej końcówce meczu, zawodniczki z LO Czersk i ku radości swojej trenerki pani Joanny Fidurskiej to one zagrają w finale powiatowym. Naszym dziewczętom należą się jednak spore podzękowania za walkę, determinację i wiarę w zwycięstwo do samego końca co spowodowało, że ten mecz był fantastycznym widowiskiem, które na długo zostanie w pamięci zarówno pani Justynie Rokita jak i wszystkim którzy to spotkanie oglądali. I o to w sporcie chodzi. Można przegrać mecz i chodzić z podniesioną głową. Nasze dziewczyny swoje głowy mogą nosić dumnie i mam nadzieję, że ten występ doda im sił i motywacji do pracy by w rewanżu pokazać, że w powiecie chojnickim to Malachin rządzi w piłce ręcznej.

wc