GratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1mrowiecZakończenie roku

Aktualności

Lekcja historii i patriotyzmu w ZSP w Malachinie w 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Lekcja historii i patriotyzmu w ZSP w Malachinie w 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada 2016r, w przededniu 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie – Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi  uczestniczyła  w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

Uczniowie szkolnej grupy recytatorsko-wokalnej w składzie: Paulina Leper, Paulina Wajdzik,  Magdalena Jeżewska, Klaudia Miszczyńska ,Aleksandra Szymankowska z  kl. 2TEI, Natalia Skajewska, Aleksandra Dahlke, Dawid Neuman, Natalia Borkowska, z klasy 1TEI  przy akompaniamencie gitarowym p. Piotra Borowca, przedstawili montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem m.in. wierszy Adama Asnyka, K. Krahelskiej , pieśni powstańczych  i obozowych. Młodzież, nauczyciele i pracownicy administracji  z dużym zainteresowaniem wysłuchali, przeplatanych poezją i pieśniami patriotycznymi, informacji przypominających najważniejsze fakty, daty i nazwiska związane z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Reżyserem przedstawienia była p. Iwona Chmielewska, a scenografię pod kierownictwem    p. Danuty Sękowskiej wykonali  - Marta Korda, Marta Jasnoch, Mariela Babińska, Patryk Breza  z klasy 2TEI, oprawę muzyczną i nagłośnienie  zapewnili Jakub Weltrowski i Marcin Reszczyński.

W czasie uroczystości dyrektor szkoły pogratulowała 19 uczennicom: Marcie Korda, Paulinie Wajdzik, Marcie Jasnoch, Paulinie Leper, Karolinie Czapiewskiej, Magdalenie Jeżewskiej, Weronice Glaza, Alicji Dróżdż, Karolinie Hass, Alinie Czapiewskiej, Joannie Górnowicz, Marcie Przytarskiej, Sylwii Jeżewskiej, Magdalenie Czapiewskiej, Emilii Bulman, Karolinie Suchomskiej, Klaudii Magulskiej, Natalii Sprenga, Marzenie Hudziak stypendium Marszałaka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 206/2017,  wraz z p. Tomaszem Rolbieckim wręczyła uczennicy Natalii Skajewskiej medal i dyplom za  rekord szkoły w biegu na 1500 m,  Karolowi Sękowskiemu za rekord szkoły w biegu na 200 m,  a na zakończenie dziękując za przygotowanie i udział w uroczystości szkolnej, zaapelowała o udekorowanie domów we flagi narodowe , jako wyraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami i radości z dnia Narodowego Święta Niepodległości.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel

W naszej galerii:zdjęcia z akademii wykonane przez Kamile Plata z kl. 2TEI