Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 1GratulacjeSzkoła 2Zakończenie roku

Wandzin 2016

W czwartek 6 października 2016 r. grupa 32 uczniów ( 7 z kl. I C, 9 z kl. I B, 2 z kl. II TEI, 5 z kl. I D, 6 z kl. II C, 2 z II D, 1 z kl. III C) uczestniczyła  w warsztatach profilaktycznych realizowanych na terenie Ośrodek Readaptacji Społecznej Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" EKO "Szkoła Życia"    w Wandzinie. Od kilkunastu już lat uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w  realizowanym przez Ośrodek programie profilaktyki uzależnień i zakażeń wirusem HIV. Na początku spotkania młodzież  została oprowadzona po ośrodku oraz zapoznana z codziennym życiem osób tam przebywających. Następnie rozpoczęły się warsztaty, w trakcie których odbyła się dyskusja na temat: wirusa HIV, choroby AIDS oraz uzależnień od różnych środków. Zajęcia, które odbywają się na terenie ośrodka mają charakter edukacyjno – profilaktyczny, dotyczą podniesienia wiedzy na temat mechanizmu uzależnień od narkotyków, dopalaczy, alkoholu, ale także podniesienia samoświadomości związanej z ryzykowanymi zachowaniami, a w efekcie zakażeniem wirusem HIV. Jednym z  głównych celów spotkań w Wandzinie prowadzonych przez terapeutów jest promowanie zdrowego stylu życia.

Organizatorem wyjazdu tradycyjnie była pedagog szkolny Edyta Wulczyńska. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała opiekun Samorządu Uczniowskiego Iwona Chmielewska oraz Beata Łobocka.

Zdjęcia z Wandzina oczywiście w naszej GALERII !

wc