Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1Szkoła 2mrowiec

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1  września  o godz. 1000 417  uczniów, w tym 125-ciu klas pierwszych Technikum  i  Zasadniczej Szkoły Zawodowej  im. Augustyna Szpręgi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie rozpoczęło rok szkolny 2016/2017.

Edukację w klasach pierwszych podjęło: 13 techników informatyków, 11 techników ekonomistów, 22 sprzedawców, 19 mechaników pojazdów samochodowych, 6 kucharzy,  8 stolarzy, 12 ślusarzy, 12 fryzjerów, 5 obuwników, 2  elektryków, 7 murarzy-tynkarzy,  1 piekarz, 2 tapicerów, 3 blacharzy samochodowych oraz 2 rolników.

Podczas uroczystości dyrektor ZSP w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel  pogratulowała uzyskania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego p. Elżbiecie Gornowicz i ks. Arielowi Januszewskiemu. Przedstawiła, szczególnie uczniom klas pierwszych, wszystkich nauczycieli uczących w szkole, w tym p. Mateusza Kaszubowskiego, który od tego roku szkolnego będzie uczył religii.

Rok szkolny 2016/2017 będzie jak zwykle pracowitym rokiem - egzaminy maturalne,  egzaminy zawodowe w kwalifikacjach, które odbywać się będą w trzech sesjach: jesiennej, zimowej i letniej, liczne akcje w tym 4 szkolne akcje krwiodawstwa, Biała Sobota, Akcja Wigilia, święto szkoły połączone z dniem otwartym i festynem środowiskowym z okazji Dnia Dziecka, przygotowanie do zmian  w szkolnictwie zawodowym ...itp itd.

Dyrektor Szkoły życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom - pasji i radości w działaniach szkolnych i pozaszkolnych, a ponadto dużo wzajemnej empatii  i  dobrego pod każdym względem roku szkolnego 2016/2017!

wc