Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 1GratulacjemrowiecZakończenie roku

Aktualności

Historyczny sukces ! To był HORROR z niesamowitym Happy Endem!!!

Dzień 4 grudnia 2012 roku przejdzie już na zawsze do historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Drużyna piłkarzy ręcznych naszej szkoły pod wodzą pana Marcina Czapiewskiego wygrała  Półfinał Wojewódzki Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców rozgrywany w tym roku na hali im. Romana Bruskiego w Czersku. W turnieju, którego stawką był awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Kwidzynie, grały trzy drużyny – mistrz powiatu kościerskiego tych rozgrywek - drużyna I LO z Kościerzyny, mistrz powiatu starogardzkiego - drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Starogardu Gdańskiego i my ZSP z Malachina w roli mistrza powiatu chojnickiego.  Pierwszy mecz pomiędzy I LO Kościerzyna i ZSE Starogard Gd zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Kościerzyny 25 : 13 i pokazał że rośli zawodnicy z Kościerzyny mogą być faworytem tego turnieju. Drugi mecz rozegrała nasza reprezentacja z ZSE Starogard Gd i ku zdziwieniu licznie zgromadzonej widowni pokonała drużynę ze Starogardu jeszcze pewniej  bo aż 28 : 13. Wiadomo już było, że trzecie spotkanie pomiędzy naszą drużyną  i zespołem I LO z Kościerzyny zadecyduje o wszystkim i że może być gorąco bo obie drużyny pokazały się w poprzednich meczach bardzo dobrze. I nie pomyliliśmy się ani odrobinę,  choć początek spotkania wcale tego nie wskazywał. Drużyna z Kościerzyny objęła dość szybko trzybramkowe prowadzenie i systematycznie powiększała przewagę by na przerwę zejść w komfortowej dla siebie sytuacji prowadząc 12 : 6 . I wydawało się że już posprzątane. Ale to co działo się w drugiej połowie trudno nawet opisać. Były kapitalne bramki z dystansu, były piękne zagrania do kołowego, były zabójcze kontry i w końcu były brutalne faule, wykluczenia i rzuty karne. Było wszystko to co kibic kocha najbardziej gdy toczy się zacięta gra do samego końca, kiedy wynik spotkania przechyla się raz na jedną, a raz na drugą stronę.  Kiedy na trzy minuty przed zakończeniem spotkania drużyna z Malachina doprowadziła  do remisu trybuny oszalały. Trudno było nawet usłyszeć gwizdek sędziego, który raz po raz wykluczał zawodników obu drużyn na dwu minutowe kary. O tym jak było gorąco niech świadczy fakt, że dosłownie w ostatnich minutach drużyna z Kościerzyny grała bez dwóch zawodników, a nasza osłabiona brakiem jednego gracza. Ale to nasi chłopcy niesieni ogłuszającym dopingiem publiczności zaaplikowali przeciwnikom w samej końcówce trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej i zakończyli mecz zwycięsko 20 : 17 i stało się faktem że to piłkarze ręczni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie odbiorą największy puchar za dzisiejsze zawody i pojadą na finał wojewódzki do Kwidzyna. GRATULUJEMY!!!

image

Nasza złota drużyna wystąpiła w składzie:  

Piotr Linda, Sebastian Zawadzki, Łukasz Gliniecki, Dariusz Bartczak, Damian Kaszubowski, Michał Hrynewka, Patryk Klunder, Kamil Łukasik, Adam Kolasiński,  Piotr Karczyński, Jakub Pstrong, Sebastian Pstrąg, Bartłomiej Warnke i Damian Andrzejewski. Trenerem drużyny jest pan Marcin Czapiewski. 

Zobaczcie ten horror w naszej galeri. Zapraszamy!