Szkoła 1Szkoła 2Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Gratulacje

Aktualności

REKORDOWA ILOŚĆ KRWI W 29 SZKOLNEJ AKCJI KRWIODAWSTWA W ZSP W MALACHINIE

14 września 2015 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym, a w historii szkoły -  29 akcja krwiodawstwa.

Już od 7  lat do Zespołu Sazkół Ponmadgimnazjalnych w Malachinie przyjeżdżają  pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Pobór krwi odbywa się w przygotowanych na potrzeby akcji salach lekcyjnych lub w mobilnym punkcie  poboru krwi czyli specjalnie do tego celu przystosowanym autokarze zwanym "krwiobusem"

.

 

Chęć oddania krwi, 14 września, zgłosiło ponad 70 osób. 47  osobom, w tym 18 przystępującym do akcji  po raz pierwszy,  udało się tę krew oddać – w sumie 20,59 litra krwi!

I tym razem mogliśmy liczyć na wsparcie naszej akcji  ze strony darczyńców: p., Daniela Ossowskiego z Zakładów Mięsnych Skiba Czersk, p.Romana Sijki z Hotelu Roal oraz nauczycieli ZSP.  Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy 3 Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już  482,73 litra  krwi!

Koordynatorem akcji krwiodawstwa jest p. Kamila Cierzan-Czapiewska, kórą dzielnie wspiera p. Piotr Kosobucki.  Sponsorom dziękujemy za  wsparcie akcji, a tym którzy oddali swoją krew, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na  kolejne  „krwiodawstwa” -  najbliższe w Białą Sobotę 21 listopada, a później w pierwszy dzień wiosny 21 marca 2016 r.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie