Zakończenie rokuGratulacjeSzkoła 2Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 1

Aktualności

Lekcja historii i patriotyzmu upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada 2015 r. w przededniu 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie miała okazję uczestniczyć  w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

Uczniowie szkolnej grupy recytatorsko - wokalnej w składzie: Alina Czapiewska i Patryk Schiefelbein z kl.  2TEI, oraz Marta Korda, Paulina Wajdzik i Magdalena Jeżewska kl. 1TEI oraz Regina Pałubicka, Magdalena Szynwelska, Andżelika Libera i Anna Kosecka z kl. 3TEI, a także Anna Makurat, Kewin Kąkol, Martyna Kołatka i Kasandra Hetmańska z kl. 4TEI, przy akompaniamencie gitarowym pana Piotra Borowca, przedstawili montaż słowno - muzyczny z wykorzystaniem m.in. wierszy K.K. Baczyńskiego, K. Krahelskiej oraz pieśni powstańczych i obozowych. Młodzież, nauczyciele i pracownicy administracji  z dużym zainteresowaniem wysłuchali przeplatanych poezją i pieśniami patriotycznymi, informacji przypominających najważniejsze fakty, daty i nazwiska związane z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości

Reżyserem przedstawienia była p. Iwona Chmielewska, a piękne okolicznościowe kotyliony, które zostały wykorzystane w czasie przedstawienia, wykonała  i podarowała szkole pani Ewa Piekarska z Dąbrowy.

W czasie uroczystości dyrektor szkoły pogratulowała uczennicy klasy 4TEI Martynie Kołatka uzyskania stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz wraz z panem Januszem Sękowskim wręczyła uczennicy klasy 2D Marzenie Hudziak medal i dyplom za ustanowienie nowego rekordu szkoły w pchnięciu kulą.  Na zakończenie pani dyrektor dziękując za przygotowanie i udział w tej pięknej uroczystości, zaapelowała o udekorowanie domów w flagi narodowe, jako wyraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami i radości z dnia Narodowego Święta Niepodległości.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel

W naszej galerii  zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda