Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 2Szkoła 1Zakończenie rokumrowiec

ZSP Malachin na rajdzie rowerowym szlakiem "Kaszubskiej Marszruty"

W rajdzie rowerowym wzięło udział około 130 uczniów. Obok ZSP w Malachinie, która jechała szlakiem żółtym z Czerska przez Rytel do Mylofu w rajdzie uczestniczyły: II LO w Chojnicach, ZSP nr 2 w Chojnicach, ZSP w Brusach i Technikum nr 3 w Chojnicach. Szkoły chojnickie jechały czerwonym szlakiem z Chojnic do Funki, a uczniowie z Brus żółtą oraz zieloną trasą do Mylofu. Cykliści ZSP w Malachinie po drodze mogli zmierzyć ciśnienie w punkcie medycznym przygotowanym przez panią Beatę Klaman - szkolną pielęgniarkę oraz odszukać ukrytą na trasie przez pana Kazika Bieszke tajemniczą maskę oraz zjeść pyszne lody z kawiarnii "Kaprys" w Rytlu. W punkcie docelowym czyli w Mylofie, przy ognisku spotkały się grupy cyklistów z Malachina i Brus. Przy pysznej kiełbasce wyborczej z masarnii „Wędlinka” pana Henryka Czerwickiego z Czerska opiekun grupy z Brus pan Zbigniew Gierszewski opowiadał o swojej niezwykłej pasji jaką jest geocaching, a kierownik grupy z Malachina pan Waldemar Czapiewski przeprowadził konkurs wiedzy o atrakcjach turystycznych powiatu chojnickiego, w którym dwie pięcioosobowe reprezentacje obu szkół wykazały się doskonałą znajomością tematu. Minimalnie lepsi okazali się bruszanie i to oni otrzymali większość atrakcyjnych nagród w postaci map, planów miast, broszur, długopisów i innych gadżetów przekazanych specjalnie na tą okazję przez Wydział Funduszy i Rozwoju oraz Turystyki Starostwa Powiatowego w Chojnicach. O godzinie 13.00 obie grupy we wspaniałych nastrojach pełni wrażeń i postanowień o powtórzeniu takiej imprezy za rok, ruszyły w drogę powrotną. Oficjalne zakończenie rajdu grupy z Malachina nastąpiło przy leśniczówce w Czersku. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali atrakcyjne mapy "Kaszubskiej Marszruty" i po zrobieniu pamiątkowych zdjęć pod dębem upamiętniającym pontyfikat papieża Jana Pawła II oraz pod tablicą informacyjną ścieżki rowerowej "Kaszubskiej Marszruty" rozjechali się do domów.