Zakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2GratulacjemrowiecSzkoła 1

Aktualności

Noc matematyczna w ZSP w Malachinie

W nocy z piątku na sobotę 27/28 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie w ramach podjętych działań w "Roku Matematyki na Pomorzu" odbyła się „NOC MATEMATYCZNA ”. Z inicjatywy trzech największych uczelni Pomorza – Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Pomorskiej w Słupsku – rok 2015 został przez Sejmik Województwa Pomorskiego ogłoszony Rokiem Matematyki na Pomorzu.

Jak podają organizatorzy : „Rok Matematyki to przecież nie tylko duże imprezy dla setek ludzi, ale także kameralne wydarzenia w obrębie jednej szkoły, a nawet klasy. Jest przecież tradycja nocy w bibliotekach, a w szkołach pracuje wielu nauczycieli, którzy mają świetne pomysły. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby – samodzielnie lub w ramach samorządu – działania zaproponowali i zrealizowali sami uczniowie”

I tak też się stało w naszej szkole. Uczniowie klasy IV Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie pod opieką nauczycielek: matematyki p. Danuty Sękowskiej, informatyki p. Doroty Thiede oraz bibliotekarza p. Ewy Bloch, uczestniczyli w tzw. maratonie matematycznym. Od godziny 20 wieczorem do 6 rano rozwiązywali w grupach zadania i zagadki  matematyczne, obejrzeli też tematycznie związany z przesłaniem imprezy film, który jest biografią geniusza matematycznego Johna Nasha  „Piękny umysł”. Dla wzmocnienia ciała rozegrali mecz w piłkę siatkową na sali gimnastycznej i jedli jabłka (otrzymane za darmo, za pośrednictwem Agencji Rynku Szkolnego). Wszystko po to by w jeszcze lepszej formie przystąpić do dalszego rozwiązywania łamigłówek matematycznych.

Pierwsza w historii szkoły "Noc matematyczna" okazała się być znakomitą formą przygotowania się młodzieży do matury, która przecież już za kilkanaście dni. Impreza pokazała, że nauka matematyki wcale nie musi być nudna. Uczniowie i nauczyciele ZSP w Malachinie planują już kolejną noc matematyczną w przyszłym roku szkolnym 2015/2016.

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel Dyrektor ZSP w Malachinie

W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć autorstwa samych bohaterów tego wydarzenia czyli uczniów klasy IV TEI