Zakończenie rokuSzkoła 1Szkoła 2mrowiecGratulacje

Aktualności

PONAD 16 LITRÓW KRWI W 27 SZKOLNEJ AKCJI KRWIODAWSTWA W ZSP W MALACHINIE

24 lutego 2015 r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie trzecia w tym roku szkolnym ,a od 2008 roku  27 akcja krwiodawstwa.

Już od 6 lat do szkoły przyjeżdżają  pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Pobór krwi odbywa się w przygotowanych na potrzeby akcji salach lekcyjnych lub w mobilnym punkcie  poboru krwi ( tzw. krwiobusie).

Chęć oddania krwi, 24 lutego, zgłosiło aż 50 osób. 38  osobom, w tym 15 przystępującym do akcji  po raz pierwszy,  udało się tę krew oddać – w sumie 16,30 litra krwi!

Po badaniach lekarskich tym razem aż 12 osób, wydawałoby się z powodu np. niegroźnego kataru, tego dnia nie mogło oddać krwi – tak wysokie wymagania zdrowotne muszą spełniać dawcy krwi.

I tym razem mogliśmy liczyć na wsparcie naszej akcji  ze strony darczyńców: p., Romana Sijki z Hotelu Roal, p.p Wiesława i Elżbiety Wysockich, p. Ludwika Woźniaka oraz nauczycieli ZSP.  Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy IV Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już ponad  433 litry  krwi!

Koordynatorem akcji krwiodawstwa jest p. Kamila Cierzan-Czapiewskiej ( z udziałem p. Piotra Kosobuckiego)

Sponsorom dziękujemy za  wsparcie akcji, a tym którzy oddali swoją krew, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na  kolejne  „krwiodawstwa”  21 kwietnia 2015r.

W załączeniu zdjęcia wykonane przez Maksymiliana Liberę

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie