Targi edukacyjne 2016_2GratulacjeSzkoła 1mrowiecZakończenie roku

Aktualności

14,2 LITRÓW KRWI NA OTWARCIE 6-TEGO SEZONU KRWIODAWSTWA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W MALACHINIE

image

30 września 2014 r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie pierwsza w tym roku szkolnym, a licząc od 2008 roku już 25-ta akcja krwiodawstwa.

Już od 6 lat do szkoły przyjeżdżają  pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Pobór krwi odbywa się w przygotowanych na potrzeby akcji salach lekcyjnych lub w mobilnym punkcie  poboru krwi tzw. „KRWIOBUSIE”

Chęć oddania krwi w obecnej akcji zgłosiło 40 osób w tym 5 nauczycieli. Po badaniach lekarskich okazało się, że 7 osób tego dnia krwi oddać nie może np. z powodu niegroźnego kataru – tak wysokie wymagania zdrowotne muszą spełniać dawcy krwi. W sumie pobrano 14,2 litra krwi.

Tak jak w poprzednich akcjach i tym razem mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony zaprzyjaźnionych pracodawców jak np. Lucyny i Mirosława Mausolf ze sklepu ABC,  Romana Sijki  z Hotelu Roal i Sławomira Ossowskiego z firmy SKIBA. Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy IV Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki.

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008 r. uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już ponad  404 litry  krwi!

Koordynatorem akcji krwiodawstwa w roku szkolnym 2014/2015 jest pani Kamila Cierzan – Czapiewska, pomaga jej dzielnie pan Piotr Kosobucki.

 

Sponsorom dziękujemy za  wsparcie akcji, a tym którzy oddali swoją krew dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na  kolejne  „AKCJE KRWIODAWSTWA” które będą miały miejsce  24 lutego i 21 kwietnia 2015 roku.

 

Elwira Bieszke-Binnebesel - dyrektor ZSP w Malachinie.