Szkoła 2Zakończenie rokuSzkoła 1mrowiecGratulacje

AKCJA AKTYWNE WEEKENDY W ZSP W MALACHINIE ROZPOCZĘTA!

W sobotę 22 marca 2014r. wolontariusze z ZSP w Malachinie ( Daria Knitter, Kinga Pestka, Paulina Duraj, Martyna Kołatka i Mateusz Kłos ) dzięki przychylności Nadleśnictwa Czersk zrealizowali pierwszą z 4 planowanych akcji „Aktywne weekendy” dla 44 dzieci z Malachina i Mokrego uczących się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, filia w Malachinie.

W Izbie Przyrodniczo Leśnej mieszczącej się na terenie leśnictwa Czersk zaproszony gość pan Artur Łobocki – przedstawiciel firmy RECAL zajmującej się recyklingiem surowców wtórnych przeprowadził z dziećmi zajęcia z ekologii i recyklingu, które zakończyły się zabawą z „puszkojadem” – urządzeniem zgniatającym puszki. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały rebusy, zagadki i krzyżówki dotyczące przyrody, ochrony środowiska itp. a na zakończenie przy ognisku z apetytem zjadły pieczone kiełbaski.