mrowiecGratulacjeSzkoła 1Szkoła 2Targi edukacyjne 2016_2

Aktualności

Tydzień profilaktyki zakończony

W piątek 16 listopada w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie „Tygodnia profilaktyki” oraz impreza promująca zdrowy styl życia jako alternatywę dla zgubnych w skutkach nałogów alkoholizmu i narkomanii. W tygodniu profilaktyki miały miejsce następujące wydarzenia:

Poniedziałek  12.11.2012r. – na 2 i 3 godz. lekcyjnej w Sali Nr 22 odbyły się warsztaty na temat HIV i AIDS, w którym udział wzięło 20 uczniów.  Podczas zajęć przedstawione zostały podstawowe informacje o  sytuacjach, w których można zakazić się HIV, sposobie leczenie AIDS, a także krótka statystyka.

Wtorek 13.11.2012r.– odbyły się warsztaty profilaktyczne z psychologiem Zespołu Szkół Licealnych w Czersku w celu  poszerzenia wiedzy dotyczącej nadużywania alkoholu i mechanizmu uzależnienia, a także zdobycie informacji  o możliwościach organizowania pomocy dla osób uzależnionych i współuzależnionych. W spotkaniu udział wzięło 20 uczniów z różnych klas.

Środa  14.11.2012 r. – na 4 godz. Lekcyjnych w sali S22  odbyły się warsztaty dotyczące zapobiegania agresji i przeciwdziałania przemocy. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z fragmentami ustawy o przeciwdziałaniu przemocy, przekazanie informacji dotyczących tzw. niebieskiej karty, instytucji wspierających ofiary przemocy oraz sposoby radzenia sobie ze swoją złością i agresją. Zajęcia poparte zostały   wybranymi fragmentami filmu związanego z tematem przemocy, pt. „Rozdarte  dusze”.

Czwartek  15.11.2012 r. – na  1 i 2 lekcji w sali nr 22 odbył się konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej i ekologicznej.  Następnie na 3 i 4  godz. lekcyjnej w sali nr 22, odbył się konkurs dotyczący wiedzy na temat HIV i AIDS.

Piątek  16.11.2012 r.-  na 4 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie tygodnia profilaktyki, zawody promujące zdrowy styl życia, a także wręczenie symbolicznych nagród zwycięzcom konkursów: plastycznego oraz wiedzy dotyczącej HIV i AIDStydz_pro_1.jpg - 42.86 Kb