Szkoła 1mrowiecGratulacjeTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

28.06.2014r uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpregi z udziałem wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka Wierzbickiej i jej męża, przewodniczącej Rady Rodziców p. Renaty Łangowskiej,  uroczyście zakończyli rok szkolny 2013/2014.

W klasach promocyjnych uczyło się 326  uczniów, w tym 191 chłopców i 135 dziewcząt.

W tym roku szkolnym uczniowie klas promocyjnych osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu - średnia ocen szkoły 3,50 zachowanie wzorowe otrzymało 69 uczniów, bardzo dobre 78,  aż 21 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem, w tym 12 uczniów ze średnią  powyżej 5,0. W sumie 69 uczniów może pochwalić się średnią ocen powyżej 4,00.

Niestety 5  uczniów nie otrzymało promocji, a 21 uczniów w sierpniu będzie zdawało egzaminy poprawkowe.

Najwyższą średnią ocen 5,53 w ZSP uzyskała uczennica 2 klasy Technikum Wioleta Kononowicz, która została wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów, a wśród uczniów szkoły zawodowej najlepsza uczennicą została Joanna Perowicz ze średnią ocen 5,29.

Świadectwa z wyróżnieniem, medal wzorowego ucznia, nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę rodziców, p. Danutę Sekowską oraz wnuczkę patrona szkoły p. Gabrielę Depka Wierzbicką  otrzymało aż 21 uczniów: Wioleta Kononowicz ( Najlepszy uczeń Technikum im. Augustyna Szpręgi) , Joanna Perowicz (Najlepszy uczeń ZSZ im. Augustyna Szpręgi),   Martyna Kołatka (5,29), Daria Knitter ( 5,29), Agata Chabowska (5,14) Karolina Łakoma (5,13),  Karolina Łosińska (5,07), Julia Argasińska ( 5,06) Patrycja Jarząbek ( 5,00) , Joanna Górnowicz (5,00), Martyna Brzezinska (5,00)  ,Bartosz Brzeziński ( 5,00) , Weronika Sawicka ( 4,94)  ,Daria Kononowicz ( 4,87) , Dorota Wiśniewska ( 4,87)  ,Marta Przytarska ( 4,84) , Krzysztof Gromowski Wzorowy Uczeń i Najlepszy Informatyk Technikum im. Augustyna Szpręgi (4,84)  , Daria Burchardt ( 4,78), Kamil Wyskida (4,79), Patrycja Dąbrowska ( 4,79), Natalia Wiśniewska ( 4,76)

Uczniowie ze średnią ocen od 4 do 4,75, finaliści szkolnych konkursów (wiedzy o patronie szkoły Augustynie Szpręga, ortograficznego,  wiedzy o mitach, recytatorskiego, na najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca, najlepszego pracownika biurowego) odebrali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, nauczycieli p. Danutę Sękowską, Renatę Jaworska, Krzysztofa Smaglinskiego i wnuczkę patrona szkoły p. Gabrielę Depka Wierzbicką.

Ci uczniowie to: Magdalena Czapiewska, Karolina Leper, Agnieszka Czecholińska, Sylwia Jeżewska, Sławomir Turzyński, Mikołaj Uszkiewicz, Kamila Peda, Karolina Suchomska, Angelika Rohde, Maksymilian Libera, Natalia Jarząbek Natalia, Magdalena Jakubek, Anna Pastwa, Kamila Ossowska,  Paulina Cherek, Marta Rekowska, Marlena Czarnecka, Kewin Kąkol, Weronika Szynwelska, Dariusz  Pazda, Aneta Kulesza , Aleksandra Wesołowska,  Bartosz Szulc, Brajan Kobus, Kinga Pestka, Kamila Czapiewska, Agata Nilek , Marcin Żabiński Kasandra Hetmańska, Martyna Gwizdała , Edyta Gajdus , Mateusz Spychalski , Hanna Meger, Kamila Lorbiecka , Magdalena Talaśka , Jakub Czarnowski , Maciej Hass, Patrycja Niklasz, Paweł Czapiewski, Damian Frost, Mateusz  Kłos , Klaudia Gruchała Więsierska , Daniel Pstrong Mateusz Piesik, Justyna Drożyńska, Martyna Kowalewska, Katarzyna Jażdżewska, Maria Wajdzik, Martyna Mrozińska.

W szklonym konkursie na najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca  I miejsce zajęła Agata Chabowska, II  Anna Pastwa, III Karolina Łosińska IV Agata Nilek, V Martyna Gwizdała , VI Justyna Idziak ( obiecane nagrody – koszulki z logo szkoły zostaną im wręczone na apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny 01.09.2014)

Za zajęcie pierwszych miejsc w konkursie ortograficznym nagrody i dyplomy otrzymali: Maksymilian Libera, Barbara Brzezińska, za ligę ortograficzną: Edyta Gajdus, Martin Trzebiatowski, Piotr Rekowski , za konkurs wiedzy o mitach  Marcin Łangowski i Tomasz Stosik , a za konkurs recytatorski:  Anna Grzywacz, Regina Pałubicka i Maria Wajdzik

P. Renata Jaworska i Krzysztof Smaglinski wyróżnili  najlepszych uczniów w pracy biurowej – Joannę Gornowicz, Emilię Bulman, Sylwię Jeżewską i Martę Przytarską . Za reprezentowanie szkoły na wojewódzkim finale Licealiady młodzieży szkolnej w piłce ręcznej nagrodzono Piotra Lindę.

Koszulki z logo szkoły i napisem: „Byli dzielni i wytrwali w wolontariacie się spisali” wręczono  Darii Knitter, Kindze Pestka, Paulinie Duraj, Martynie Kołatka, Mateuszowi Kłos, Julii Argasińskiej i Łukaszowi Glinieckiemu za realizację projektu „4 Aktywne weekendy” dla 47 dzieci z Mokrego I Malachina.

„Rekina finansowego 2014”nagrodę ufundowaną przez p. Kazimierza Bieszke  otrzymała Iwona Łangowska z klasy 1TEI.

Książki, z bardzo osobistymi dedykacjami,  odebrali z rąk wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka-Wierzbickiej finaliści szkolnego konkursu wiedzy o Augustynie Szpręga: Jakub Czarnowski i Piotr Skiba ( I miejsce) , Joanna Perowicz ( II miejsce)  i Marcin Borzyszkowski( III miejsce)

Podczas apelu kończącego rok szkolny 2013/2014 nagrodę dyrektora szkoły otrzymał ks. dr Wiesław Szuca.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel podziękowała wszystkim za zaangażowanie i dobrą pracę, życzyła atrakcyjnych ale i bezpiecznych wakacji, udanego, letniego wypoczynku i nabrania sił do kolejnego roku szkolnego 2014-2015.