Targi edukacyjne 2016_2mrowiecSzkoła 2GratulacjeSzkoła 1

Andrzej Walentynowicz

Andrzej Walentynowicz (1947 – 2004) ur. w Gdyni. Po ukończeniu gdyńskiego Technikum Chłodniczego, rozpoczął studia wieczorowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym. Jednocześnie pracował jako Główny Technolog w Przemyśle Terenowym w Gdyni. Następnie pełnił funkcję dyrektora oddziału CPN w Dębogórzu. Potem rozpoczął własną działalność gospodarczą w branży komputerowej. Całe swoje życie poświęcił przede wszystkim rodzinie i działalności społecznej. Jako dyrektor CPN (1975-1980) na równi ze sprawami zawodowymi stawiał dobro pracowników. ”A przy okazji była praca…” - wspomina jeden z byłych pracowników Andrzeja - „…zorganizował zaplecze rekreacyjne, wybudował korty tenisowe”. W roku 1995 został członkiem klubu Rotary, międzynarodowej organizacji, której członkowie działają na rzecz poprawy życia ludzi na całym świecie. Jako że zawsze wierzył w siłę młodości, z jego inicjatywy powstał Klub Rotaract Trójmiasto, kierujący się tymi samymi wartościami co Rotary lecz przeznaczony dla ludzi w wieku 18-30 lat. Dał w ten sposób szansę młodym ludziom na wykorzystanie swojego młodzieńczego zapału do niesienia pomocy innym. Pomógł zebrać pierwsze środki finansowe na akcje charytatywne, które łączyły wrażliwość i pomysły młodzieży na „wartościowe” spędzanie wolnego czasu. Nie odrzucał żadnego pomysłu, z którym przychodzili do niego młodzi rotaractorzy. Nieważne jak nierealny lub trudny w realizacji był proponowany projekt, zawsze starał się pomóc. Lista kolejnych akcji pomocy organizowanych przez Klub Rotaract Trójmiasto wciąż się wydłuża.

Klub nie zaszedłby tak daleko i nie rozwijałby się tak prężnie gdyby nie jego założyciel, pan Andrzej Walentynowicz...

"Pamiętamy Cię jako cudownego Ojca, Męża i prawdziwego przyjaciela"

"Zawsze pogodny, radosny, z tym swoistym poczuciem humoru, które rozbrajało największych nawet pesymistów"

"Z natury minimalista – nic dla siebie – wszystko dla innych"