Szkoła 1Zakończenie rokuGratulacjeSzkoła 2mrowiec

Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W ZSP W MALACHINIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017  W ZSP W MALACHINIE

23.06.2017r uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi z udziałem wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka-Wierzbickiej i jej męża, oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. Marii Korda,  uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017.

W klasach promocyjnych uczyło się 271 uczniów, w tym 163 chłopców i 108 dziewcząt,  świadectwa odebrało 245 uczniów. Najwyższą  średnią ocen w ZSZ ma klasa 2C - 3,60, w ZSZS klasa 2E - 4,03, w Technikum  2TEI - 3,93.W szkolnym konkursie NA NAJLEPSZĄ KLASĘ    1 miejsce w ZSZ  zdobyła klasa 1B, a w klasach Technikum 1TEI.

Najwyższą średnią ocen: 5,74 uzyskała  uczennica 1 klasy Technikum: Zuzanna Grinholc i to ona zostaje wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów. W poprzednim roku stypendystką była Marta Korda - obecnie jej średnia ocen  to 5,71.

Wśród uczniów szkoły zawodowej najlepszą uczennicą okazała się  Dżesika Sieracka z klasy 2C ze średnią 5,50 a wśród chłopców z ZSZ Damian Steinke z klasy 2D ,średnia ocen 4,82.

W tym roku szkolnym aż 30 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem ,medal wzorowego ucznia, nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców i nauczycieli: Zuzanna Grinholc średnia ocen 5,74, kasa 1TEI, Marta Korda- 5,71, 2TEI, Paulina Wajdzik 5,71,2TEI, Dżesika Sieracka- 5,50,2C,  Marta Jasnoch- 5,47, 2TEI, Paulina Leper -5,25; 2TEI, Daria Laskowska - 5,21, 1D, Natalia Skajewska - 5,211T, EI, Weronika Wajdzik - 5,21, 1TEI, Magulska Klaudia -5,15; 2C , Weronika Kiełpińska - 5,12; 2TEI, Justyna Dobek. - 5,08, 2D, Patrycja Ziemann - 5,0; 2TEI, Karolina Gruchała Węsierska,- 5,00; 1TEI, Katarzyna Peplińska -4,93;  2C , Krystian Augustyński - 4,87, 1TEI, Michał Paszylk - 4,87;  3TEI, Emilia Prońdzińska. -4,87, 1C ,Natalia Borkowska - 4,84;  1TEI, Klaudia Walkowska  - 4,83,  2D , Damian Steinke -  4,82;  2D, Alina Czapiewska -  4,82 , 3TEI , Karolina Czapiewska - 4,82;  2TEI, Karolina Kąkol - 4,81; 1C , Dominika Frost- 4,81 2C,  Monika Jędrzejczak   - 4,80 2C,  Katarzyna Szynszecka-  4,79,  1TEI, Krzysztof Wieczorek - 4,77,  2B , Aleksandra Szymankowska , 4,75; 2TEI ,  Aleksandra Szczygieł 4,75; 1C.

Pamiątkowe nagrody, za dobre wyniki w nauce otrzymali także : z klasy 1C: Paulina Czapiewska, i Natalia Duraj, z klasy 2C : Natalia Pstong,  Patrycja Czapiewska, Brygida Knitter, Klaudia Fierek , Klaudia Rekowska, Marta Reszczyńska, Paulina Lica i Dawid  Pastwa , z klasy 2TEI Weronika Glaza,  Magda Jeżewska ,Mariela Babińska, Kamila Plata, Sebastian Biesek, Klaudia Miszczyńska, z klasy 2E : Seweryn Przybylski, Radosław Ramczykowski, Marcin Schmidt, z klasy 1D : Barbara Wajdzik i Mikołaj Brzeziński, z klasy 1B:  Damian Wrzesiński-4,13 1B, z klasy 2D Patryk  Stopa , z klasy 1E: Urszula Stoppa,  Łukasz Czapiewski i Natalia Babińska, z klasy 1TEI: Sandra  Brzezińska Sandra, Aleksandra Dahlke i  Kamila Leszczyńska a z klasy 3TEI : Alicja Dróżdż , Mateusz Lorek, Karolina Hass i Beling Mateusz.

Za zajęcie 1,2,3 miejsca w Konkursie wiedzy o patronie szkoły Augustynie Szpręga ( zorganizowanym przez p. Mirosławę Lorek-Czapiewską i Ewę Bloch) : Marta Jasnoch ,Karolina Czapiewska, Marta Korda i Weronika Wajdzik zostały obdarowane książkami z pięknymi osobistymi dedykacjami wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka -Wierzbickiej.

P. M. Lorek- Czapiewska, Ewa Bloch, M. Kucharska nagrodziły najlepszych uczniów w konkursie ortograficznym liga ortograficzna -Natalię Łącką 3TEI, Martę Korda 2TEI i Patryk Stopa 2D,  p. Elżbieta Gornowicz za zajęcie 2 i 3 miejsca w szkolnym konkursie geograficznym nagrodziła uczniów klasy 3TEI : Gracjana Englera  i Alinę Czapiewską, a p. Iwona Chmielewska i Ewa Bloch za zajęcie 3 pierwszych miejsc w szkolnym konkursie recytatorskim - Paulinę Wajdzik , Aleksandrę Dahlke  i Emilię Prondzińską.

Za metamorfozę matematyczną p. Danuta Sękowska wyróżniła w tym roku Patrycję Ziemann z klasy 2TEI. Za pierwsze trzy miejsca w Konkursie  „Najlepszy mechanik samochodowy- złota rączka" (zorganizowanych przez p. Mariusza Jażdżewskiego) nagrodzeni zostali uczniowie klasy 1B: Przemysław Kulesza , Sławomir Bona  i Arkadiusz Lorek

Wzorową frekwencją wykazał się w roku szkolnym 2016/2017 tak jak i w poprzednim     Maciej Siwiak  z klasy 2TEI , a największą liczbą wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej - Klaudia Walkowska z kl. 2D

Medale za osiągnięcia sportowe odebrali: Lucyna Bruska- rekord rzut oszczepem  600g, Natalia Zabiniasch -rekord  szkoły w biegu na dystansie 200m,a za zajęcie 3 pierwszych  miejsc w szkolnym turnieju tenisa stołowego: Paweł Miętki, Adrian Klaman  i Julian Żywicki.

Na apelu nagrodzone zostały za WOLONTARIAT - PRACE Z DZIEĆMI ze szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka - Filia w Malachinie  uczennice klasy 1TEI: Katarzyna Szynszecka  i  Weronika Wajdzik

W XXII Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks Janusza St. Pasierba w Pelplinie wyróżnienie otrzymała Paulina Wajdzik

Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel podziękowała wszystkim za zaangażowanie i dobrą pracę , przypomniała o bardzo aktywnym i efektywnym udziale szkoły w roku szkolnym 2016/2017 projektach unijnych w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego (Dział II, Rozdział III – Przedsięwzięcie pomocowe „Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu pozakonkursowego:  „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.3.2. oraz "Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych,

  • kurs spawacza metodą  MAG i MIG ukończyło 35 uczniów naszej szkoły z klas 2B, 2D, 3A, 3C, 3D ,
  • kurs księgowość komputerowej z elementami kadr i płac ukończyło 27 uczniów z klas 1TEI, 2TEI, 3TEI i 4 TEI
  • 21 uczniów w roku szkolnym 2016/2017 otrzymało stypendia marszałkowskie,

i  życzyła atrakcyjnych, ale i bezpiecznych wakacji, udanego, letniego wypoczynku i nabrania sił do kolejnego,  pracowitego  m.in. z uwagi na reformę szkolnictwa  zawodowego, roku szkolnego 2017-2018.

zdjęcia p. Waldemar Czapiewski i Dorota Thiede

Pozdrawiam  Elwira Bieszke-Binnebesel Dyrektor ZSP w Malachinie