GratulacjeZakończenie rokuTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 1mrowiec

DZIEŃ OTWARTY W ZSP W MALACHINIE

W piątek 2 czerwca 2017 r. do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie na DZIEŃ OTWARTY  przybyli  uczniowie  klas trzecich gimnazjalnych z Czerska, Karsina i Wiela. Gośćmi Dnia Otwartego Szkoły byli także przedstawiciele niektórych współpracujących z naszą szkołą firm: salonów fryzjerskich: "Monika" p. Moniki Smorczewskiej, "Martrix" p. Marii Ossowskiej  z Karsina, "Sita" Barbary Dering, "Fryzjernia" p. Anny Bonkowskiej, "Asia" p. Joanny Rolbieckiej oraz p. Paulina Borchat z firmy Prod-Met" Sławomira Rompkowskiego, p. Maria Drewczyńska z firmy "Romex" Kazimierza Rompkowskiego, SI "Równość" z p. Elżbietą Kononowicz, Pizzerii Julia z  p. Anną Kloskowską na czele i hotelu Roal z p. Romanem Sijka,

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele, już ponad 7000 absolwentów, którymi ZSP w Malachinie pragnie się  pochwalić, a wśród nich p. Leszek Pestka - właściciel zakładu "Pestka Meble", Dawid Czapiewski - sierżant policji, Mateusz Kaszubowski - nauczyciel religii, Mateusz Spychalski - wirtuoz gitary,  Kamila Narloch - sołtys Malachina.  Uczniowie gimnazjów mieli możliwość poznania działalności i oferty edukacyjnej szkoły, którą przedstawili: dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel  przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Alina Czapiewska i Patryk Schiefelbein, obejrzenia pokazu talentów: Mateusz Spychalski - gitara, Jakuba Pląder - wicemistrz Polski w Jo Jo  , Kajetana Raszeja - kostka Rubika, Julia Pryba - jazda na monocyklu, pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (Aleksandra Szymankowska 2TEI,  Mateusz Piotrowski 1B,)

Goście z gimnazjów brali udział w prezentacjach zakładów pracy, pokazach fryzjerskich, degustowali przepyszne smakołyki przygotowane na miejscu przez dziewczyny z pizzerii "Julia" oraz uczniów kształcących się w zawodzie kucharz w hotelu Roal:, zwiedzali szkołę, pod opieką swoich koleżanek i kolegów klasy pierwszej i drugiej Technikum. Atrakcją Dnia Otwartego był konkurs na najpiękniejszą fryzurę. Wszystkie fryzury zasługiwały na podziw z powodu kunsztu i pomysłowości młodych adeptek zawodu fryzjera( Kamili Ossowskiej, Dżesiki Bonk, Natalii  Janikowskiej, Patrycja Pastwa ) Jednak nagroda "kryształowe lustro " była tylko jedna i przyznano ją Marzenie Hudziak z salonu fryzjerskiego "Monika" p. Moniki Smorczewskiej ,za fryzurę "ślub cywilny".

Każdy gość ZSP w Malachinie otrzymał tego dnia breloczek promocyjny szkoły, a dodatkowo miał okazję uczestniczenia w Malachińskim Festynie z okazji Dnia Dziecka. Dyrektor ZSP w Malachinie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację DNIA OTWARTEGO, a w szczególności kierownikowi szkolenia praktycznego p. Danucie Sękowskiej i opiekunowi samorządu uczniowskiego  p. Iwonie Chmielewskiej, uczniom z klasy 1TEI i 2TEI, a także p. Jarosławowi Schumacherowi oraz darczyńcom: firmie SKIBA z Chojnic, p. Bogusławowi Sobieraj z Piekarni Magdalenka, Mateuszowi Lenz - Namioty Plenerowe, p. Sławomirowi Ossowskiemu z firmy Skiba, p p Elżbiecie i Wiesławowi Wysockim, p. Romanowi Sijce,  p. Marii Korda, p. Romanowi Kaszubowskiemu, a szczególnie p. Annie Kloskowskiej z Pizzerii Julia.

Jednocześnie informujemy, iż wiele zakładów pracy jest zainteresowanym zatrudnieniem młodocianych pracowników, którzy chcieliby kształcić się w poszukiwanych na rynku pracy zawodach np. firmy ROMEX i PROD MET w zawodach ślusarz, tokarz, sprzedawca, SI Równość w zawodzie obuwnik i elektryk , EW Wysoccy w zawodzie sprzedawca EW Wysoccy,  w zawodzie stolarz np. Pestka Meble, Stolarstwo Szarafin, w zawodzie cukiernik Cukiernia Landus, w zawodzie fryzjer- Joanna Rolbiecka, Marta Jankowska,w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych  Roman Kurkowski, w zawodzie murarz-tynkarz  Grzegorz Rostankowski.   Listę wszystkich pracodawców i ich oferty są dostępne u. p. Danuty Sękowskiej  kierownika szkolenia praktycznego w ZSP w Malachinie,

Pozdrawiam Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie

W naszej GALERII zdjęcia z tej niezwykle udanej imprezy.