Targi edukacyjne 2016_2Szkoła 1mrowiecZakończenie rokuSzkoła 2

Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

26 listopada, w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku,  odbył się tegoroczny  Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.W turnieju finałowym, którego my byliśmy  gospodarzem brały również udział zespoły  LO Czersk, Technikum nr 2 Chojnice oraz ZSP nr 1 Chojnice. Szkoły chojnickie rozegrały wcześniej finał miejski, w którym pokonały drużyny  Zespołu Szkół  w Chojnicach., ZSP nr 2 Chojnice, Technikum nr 3 Chojnice i Technikum Mundurowe Chojnice. Finały powiatowe rozgrywane były systemem „ każdy z każdym”,  o miejscu w tabeli decydowały: liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, lepsza różnica bramek, ewentualnie większa liczba zdobytych bramek. Mecze rozgrywane były zgodnie z przepisami PZRP i regulaminem SZS.

Po raz  kolejny  poziom drużyn biorących udział w zawodach był bardzo wyrównany, a mecze zacięte do ostatniego gwizdka sędziego. W klasyfikacji końcowej najwięcej bo komplet punktów zdobyła reprezentacja naszej szkoły, wyprzedzając Technikum nr 2 Chojnice. Trzecie miejsce zajęła drużyna LO Czersk, a czwarte ZSP nr 1 Chojnice. Puchary i pamiątkowe dyplomy wręczali, dyrektor  Liceum Ogólnokształcącego  w Czersku, pan Ryszard Kuchta i  wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, pan Waldemar  Czapiewski.

Zwycięska drużyna grała w następującym składzie: Miłosz Belter, Dawid Czapiewski – 2 bramki, Paweł Czapiewski – 3, Łukasz Gliniecki – 19, Daniel Klunder – 2, Oskar Konwalski – 4, Tomasz Linda – 2, Krzysztof Klaman – 3, Patryk Pliszka, Szymon Pokrzywiński, Kamil Prondziński, Kacper Stopa, Filip Szydełko, Adrian Szymański, Paweł Tuszkowski, Piotr Tuszkowski – 5. Opiekunem  zespołu był Marcin Czapiewski..

Półfinał wojewódzki rozegrany zostanie 4 grudnia w Czersku.
Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Chojnicach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie.
Wyniki spotkań:
LO Czersk – ZSP Malachin 8 : 10