Szkoła 1Zakończenie rokumrowiecSzkoła 2Targi edukacyjne 2016_2

Zakończenie edukacji w Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie - czerwiec 2016

24 czerwca 2016 r.  100 absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, w tym: 28 sprzedawców, 25 mechaników pojazdów samochodowych, 10 kucharzy, 7 ślusarzy, 5 fryzjerów, 9 stolarzy, 3 obuwników, 1 piekarz, 2 elektryków, 1 rolnik, 2 cukierników, 4 murarzy-tynkarzy, 2 monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i  1 wędliniarz, uroczyście zakończyło edukację i odebrało  świadectwa ukończenia szkoły. Akt odbioru świadectw odbył się w obecności zaproszonych gości - wnuczki patrona szkoły p. Gabrieli Depka –Wierzbickiej, przewodniczącej Rady Rodziców p. Marii Korda, rodziców, pracodawców: p. Elżbiety  Kononowicz ze Spółdzielni Inwalidów "Równość", p. Krystyny Perowicz z PPUH Sławomir Perowicz z Czerska, p. Kazimierza Czarnowskiego z Auto Naprawa w Czersku,  p. Beaty Tachasiuk z PHU Kalina w Czersku, p. Teresy Pazda z Foto Pazda w Czersku i jak zwykle uśmiechniętej p. Anny Kloskowskiej  z Pizzerii Julia w Czersku oraz  nauczycieli. Dyrektor szkoły mgr Elwira Bieszke-Binnebesel pogratulowała absolwentom z klas 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, ich rodzicom, pracodawcom oraz wychowawcom: Wiesławowi Błachowi, Mariuszowi Jażdżewskiemu, Dorocie Thiede, Januszowi Sękowskiemu, Beacie Łobockiej i nauczycielom uczącym w tych klasach, dobrych wyników nauczania i wychowania. Najlepszą  absolwentką szkoły ze średnią ocen za 3 lata edukacji 5,44 została Joanna Perowicz     i to ona 22 czerwca odebrała w Chojnicach nagrodę Starosty, a w szkole otrzymała Medal Najlepszego Absolwenta, pamiątkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz   książki z pięknymi osobistymi dedykacjami podarowane i wręczone przez wnuczkę patrona szkoły p. Gabrielę Depka-Wierzbicką. Medal Wzorowego Absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpręgi w Malachinie, świadectwa z wyróżnieniem i  pamiątkowe nagrody otrzymali: Karolina   Łakoma (kl. 3C  śr 5,43), Patrycja  Jarząbek ( kl. 3D  śr. 5,21, Dorota Mazur ( kl. 3C śr. 4,86), Adrian Sobczak  ( kl. 3C  śr. 4,86 ), Dorota Wiśniewska ( kl. 3E śr. 4,80), Kamila Homa  ( kl. 3C śr. 4,79), Anna Peplinska ( kl. 3C śr. 4,79). Medal „Wyróżniającego się absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Augustyna Szpregi w Malachinie” i pamiątkowe upominki otrzymali: Magdalena Jakubek, Justyna Drożyńska, Damian Pasternacki, Jakub Czarnowski, Bartosz Szulc, Magdalena Talaśka, Daria Błaszek, Michał Konwalski. Pamiątkowe nagrody za dobre wyniki w nauce wręczono także: Krzysztofowi Kulesza, Rafałowi Leszczyńskiemu, Sylwestrowi Kuchcie, Szymonowi Lipskiemu, Paulinie Narloch i Kamilowi Wyskida. Medal i pamiątkowe nagrody dla „Wolontariusza roku” otrzymały Natalia Łobocka i Anna Grzywacz, a puchar i tytuł „Mistrza Sportu 2016 roku ZSZ im. Augustyna Szpręgi” otrzymał   Kamil Strączek. Medal i pamiątkowe nagrody dla "Mistrza rapowania  i nie tylko"  przypadł oczywiście Dawidowi Skajewskiemu. Absolwentów na apelu szkolnym pożegnał także ks. Arkadiusz Guz oraz  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Alina Czapiewska. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez p. Kamilę Cierzan - Czapiewską  wszystkim szkolnym krwiodawcom pamiątkowych dyplomów i gadżetów, ufundowanych przez Centrum Krwiodawstwa w Słupsku. Na zakończenie dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel w imieniu wszystkich pracowników ZSP w Malachinie oraz swoim, życzyła  absolwentom zdania niełatwych egzaminów zawodowych przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną lub w Izbach Rzemieślniczych oraz szczęścia w dorosłym już życiu, w sprawach osobistych jak i zawodowych, a także satysfakcjonującej przyszłej pracy najlepiej w wyuczonym zawodzie lub własnej firmy!

Zdjęcia z uroczystości autorstwa pani Patrycji jak zwykle w naszej galerii, do której serdecznie zapraszamy!

wc