Szkoła 2GratulacjeZakończenie rokuSzkoła 1mrowiec

Wieczór poetycki

Po raz trzeci wieczór poezji w ZSP w Malachinie – w Roku Czesława Miłosza (11 marca 2011r.)

W lipcu 2010 roku Sejm przegłosował uchwałę o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza. Przez cały rok odbywać się będą uroczystości i okolicznościowe imprezy poświęcone twórczości poety. Z tej, między innymi, okazji 11 marca 2011r w Sali OSP w Malachinie młodzież i nauczyciele ZSP w Malachinie już po raz trzeci , z dużym rozmachem przygotowali wieczór poezji.

Zaproszeni goście, młodzież i nauczyciele, mieli okazję, w pięknej scenografii, wysłuchać informacji o życiu i twórczości Czesława Miłosza oraz jego poezji, a następnie wierszy: p. Wiesława Błacha, Karoliny Kiżewskiej, Teresy Pastwa, Ilony Pałubickiej, Dominiki Ossowskiej, Martyny Szwedowskiej, Eweliny Grubich, Michaliny Ossowskiej, Anety Miszke, Agnieszki Sikory , Natalii Czapiewskiej, Eryka Bartnika, Adeli Pałubickiej. Wiersze i fraszki recytowali autorzy oraz: Dawid Czapiewski, Daria Landowska, Magdalena Czapiewska, Maciej Kuklewski, Sabina Kaszubowska, Patrycja Glazer, Natalia Kropidłowska, Justyna Czapiewska,

Wieczór uatrakcyjniła poezja śpiewana w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego w składzie : Kamil Piliszko, Dominika Ossowska, Martyna Szwedowska, Patrycja Glaza, z akompaniamentem gitarowym nauczycieli: p. Piotra Borowca i p. Marcina Czapiewskiego.

Imprezę przygotowali: uczniowie Edyta Hudziak i Karolina Gradowska, p. Edyta Wulczyńska – pedagog szkolny, p. Iwona Chmielewska – opiekun samorządu uczniowskiego, scenografię i dekorację – p. Danuta Sękowska, p. Kamila Cierzan-Czapiewska. Wieczór poetycki poprowadziła Ilona Pałubicka. Prezentację  multimedialną o Czesławie Miłoszu przygotowali : Łukasz Gruźliński i Paweł Jankowski.  Środki finansowe, na poczęstunek  dla gości i poetów, przekazała Rada Rodziców przy ZSP w Malachinie i pełnomocnik Gminy Czersk ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych p. Janusz Sikorski.

Refleksyjny i pełen emocji wieczór poezji wspaniale wkomponował się w rok Czesława Miłosza i klimat nadchodzącej wiosny.

 

image

image

image

image

image

image

image

( zdjęcia z wieczoru poezji  wykonane przez p. Waldemara Czapiewskiego)

Po raz drugi wieczór poezji w ZSP w Malachinie (30.10.2009r.)

Spotkanie to odbyło się w naszej szkole po raz drugi, na działania w/w składają się:

  • konkurs recytatorski
  • czytanie poezji
  • warsztaty poetyckie

W sali gimnastycznej ZSP w Malachinie młodzież i nauczyciele , już po raz drugi, z dużym rozmachem przygotowali wieczór poezji.
Zaproszeni goście – między innymi, sołtys Malachina Krystyna Fierek, prezes OSP Józef Grabański, młodzież z ZSP, LO w Czersku, nauczyciele ZSP,  mieli okazję, w pięknej scenografii wysłuchać wierszy:  p. Wojciecha Wałdocha, p. Beaty Zabrockiej, p. Wiesława Błacha, Karoliny Kiżewskiej, Teresy Pastwa, Ilony Pałubickiej, Dominiki Ossowskiej, Martyny Szwedowskiej,  Eweliny Grubich, Michaliny Ossowskiej, Anety Miszke, ,Igi Leoniak  (LO), Pauli ( LO), Agnieszki Sikory ,Moniki Prochoń, Natalii Czapiewskiej. Wiersze i fraszki recytowali  autorzy oraz: Daria Landowska, Marta Błanek Magdalena Czapiewska, Maciej Kuklewski, Dawid Czapiewski, Martyna Wojtala, Patryk Lemańczyk, Katarzyna Pliszka, Katarzyna Wojtala, Monika Powałowska.

Wieczór uatrakcyjniła poezja śpiewana w wykonaniu zespołów wokalnych: AMIGO z Domu Kultury w Czersku z akompaniamentem p. Tomasza Grzelaka i ZSP w Malachinie z akompaniamentem p. Piotra Borowca, oraz skecz w wykonaniu uczniów: Rafała Kiełpinskiego i Macieja Kuflewskiego.
Imprezę  przygotowali uczniowie i  p.Edyta Wulczyńska – pedagog szkolny, p.Iwona Chmielewska – opiekun samorządu uczniowskiego, scenografię i dekorację – p.Danuta Sękowska, p.Kamila Cierzan-Czapiewska. Wieczór poetycki poprowadził Rafał Kiełpiński. Środki finansowe, na zorganizowanie tej imprezy, w tym poczęstunku dla gości i poetów, pedagog szkolny pozyskała od pełnomocnika Gminy Czersk ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych p.Janusza Sikorskiego.

Refleksyjny i pełen emocji wieczór poezji wspaniale wkomponował się w klimat Święta Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny i już na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez ZSP w Malachinie.