Zakończenie rokumrowiecTargi edukacyjne 2016_2Szkoła 2Szkoła 1

Sukces naszych biegaczy w biegach przełajowych

3 października 2016r. na terenie Lasku Miejskiego w Chojnicach odbył się Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Chojnickiego. Biegi rozgrywane były na dystansach: dziewczęta- 10 x 800 metrów, chłopcy -10 x 1000 metrów.

Celem zawodów było propagowanie uprawiania sportu wśród młodzieży, zwłaszcza biegania oraz wyłonienie najlepszych sztafet  w grupie dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt najlepiej pobiegły uczennice ZS Chojnice wyprzedzając na mecie reprezentacje II LO Chojnice i LO Czersk. Skład zwycięskiej drużyny: Erdmańczyk Marta, Gorelikowa Nikol,Grela Aleksandra, Kaszubowska Julia, Kubiak Jagoda, Laska Agata, Leszczyńska Alicja, Mikołajewska Weronika, Narloch Natalia, Rostowska Alicja, Rudnik Dominika, Trzebiatowska Anna, Wera Wiktoria, opiekunem reprezentacji  była Monika Szlanga.

Kolejne miejsca zajęły zespoły  ZSP nr 1 Chojnice i  Technikum Mundurowe Chojnice.

W grupie chłopców najlepsi okazali się  również uczniowie ZS Chojnice ,  wyprzedzając na mecie drużynę z  II LO Chojnice i ZSP Malachin.
Skład zwycięskiej drużyny: Borowski Mateusz, Breszka Dawid, Czapiewski Bartosz, Dalecki Dawid, Ginter Paweł, Grzelka Jakub, Kiedrowicz Mateusz, Kołak Michał, Krauze Bartek, Krenski Mateusz, Miętki Szymon, Pozorski Adrian, Prusaczyk Tomasz, Rosa Marcin, Ryngwelski Damian, Szyca Aleksander, opiekunem reprezentacji był Jarosław Wróblewski.
Następne miejsca zajęli kolejno reprezentanci: ZSP nr 1 Chojnice, Technikum nr 2 Chojnice, LO Czersk, ZSP nr 2 Chojnice.

Dwie zwycięskie sztafety wezmą udział 19 października 2016 roku w Wojewódzkim Finale Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie.

Organizatorem  Powiatowego Finału Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych było Starostwo Powiatowe w Chojnicach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach.

Krzysztof Kosecki